AKILLI KUMAŞLAR

Kurulduğumuz günden itibaren teknik tekstiller konusunda uzmanlaşmakta ve bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek, daha iyi iplik, boya-kimyasal, makine vb. arayışlarla kumaş koleksiyonumuzu yenilemekteyiz.

Kumaşlarımızı nanoteknoloji ve mikro kapsül uygulamaları ile geliştiriyor ve rasyonalize ediyoruz.

Akıllı kumaşlarımızdaki mikro kapsüller, sürtünme veya vücut ısısının artması sonucu açığa çıkar ve giyildiğinde cildi etkiler. Çeşitlerine göre yıkamaya dayanıklılıkları farklılık gösteren bu uygulamaların etkileri kanıtlanmıştır.

Tesislerimizde bulunan yüksek teknoloji makinalarımızla kumaşlarımıza değer katıyoruz. Uluslararası standartlada göre kumaşlarımıza uyguladığımız apre işlemleri kumaşlarımızı birçok farklı ülkenin standartlarına göre yanmaz, leke tutmaz, su geçirmez, anti bakteriyel ve benzeri özellikler katıyor.

Müşteri taleplerine göre projeler için yaptığımız bitim işlemleri kumaşlarımızı büyük projelerde kullanılmasını sağlıyor.

Ayrıca teknik ekibimizin geliştirdiği çevre dostu ve insan sağlığına zarar vermeyen özel bitim işlemleri ürünlerimize katma değer katıyor.

Hidrofil – Su İtici- Kir Sökücü - Antistatik Finiş İşemleri

Başta PES, PA elyafı ve selülozik karışımlar olmak üzere pamuk, sentetik elyaftan yapılmış her türlü örme kumaşların yıkanmasına dayanıklı hidrofil yumuşaklık, su emme ve kolay kir çıkarma özellikleri sağlayabilmekteyiz.

Sentetik elyaflara antistatik özellik kazandırıyor, giysilere rahatlık kazandırıyoruz.