ASKERİ KUMAŞLAR

Günümüzde önemli bir yere sahip olan teknik kumaşlar askeri alanda da kullanılmaktadır.

Bu tip teknik kumaşlar DEXXTEX Tekstil Ürünleri arasında geniş bir yelpazeye sahiptir.

DEXXTEX yurt içi ve yurt dışı, kamu ve özel kuruluşların gerekli gereksinimlerini karşılamak için, savaş kıyafeti üniformaları, soğuk iklim koruyucu kumaşlar, yağmurluklar, pançolar, taktik ve balistik yelekler, askeri çantalar, çadırlar, uyku tulumları, can yelekleri gibi özel ve özellikli giysilerin üretiminde kullanılan çok çeşitli teknik ve askeri kumaşlar geliştirmiştir.

Bu özel alanda indantren boyama ve indantren baskı, yüksek renk haslığı, bıçak kaplama ve membran laminasyon uygulamaları yapılmaktadır.

Nefes alan, ter emici, hızlı kuruyan, anti-kızılötesi, darbe emici ve yüksek mukavemetli kumaşlar, bu kuruluşlar tarafından belirlenen kesin koşulları sağlamak için en yüksek standartlarda üretilmektedir.

Üretim hatlarımızda FR, antistatik, antibakteriyel, su itici, yağ itici ve diğer isteğe bağlı özellikler gibi çeşitli yüzey işlemleri sağlanmaktadır.

Kamu ve özel kuruluşların yurt içi ve yurt dışı ihtiyaçlarına göre üretilen kumaşlar, DEXXTEX'in başlıca ürünleri arasında yer almaktadır.