SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA

ORGANİK VE GERİ DÖNÜŞÜMLÜ KUMAŞLAR

Yavaş moda ve duyarlı üretim anlayışını benimseyen DEXXTEX, müşterilerinin isteğine bağlı olarak organik ve geri dönüşümlü kumaşlar kullanıyor

DEXXTEX kullandığı malzemelerden sıfır atık politikasına kadar üretimin her aşamasında sürdürülebilirliği ön plana çıkarıyor.

Yaşanacak Başka Bir Dünya Yok

Yaşadığımız dünyadan çok şey aldık, şimdi geri verme zamanı. Modanın ve doğanın yarınını korumak için çıktığımız yolda, tüm moda dünyasını çevreye duyarlı üretime; müşterilerimizi de duyarlı ve bilinçli tüketime davet ediyoruz.

DEXXTEX olarak bizler tüm aşamalarda sürdürülebilirlik yaklaşımıyla hareket ediyoruz. Üretim sürecinin ilk adımından ürünlerimizin müşterilerimizle buluşmasına kadar geçen tüm aşamalarda yaşanabilir bir gelecek için sürdürülebilir moda misyonu ile ilerliyoruz.

Bu doğrultuda doğadan aldığını doğaya geri vermek için özel recycled sertifikası içeren (GRS) ve Global Organik Tekstil Standardı “GOTS” sertifikası içeren, global organik pamuk standardı ile özel denetim ve koşullardan geçen geri dönüşümlü iplikler kullanıyoruz.